IMVEST

Napsali o nás

Voda vždy přitahovala a asi vždy bude přitahovat zájem lidí nejen jako přírodní živel, ale také jako místo pro rekreaci a případné bydlení. V poslední době i Češi stále více projevují zájem o tyto nemovitosti s překrásným panoramatickým výhledem na vodní plochu, dostatečným soukromím, ale i výbornou dostupností do velkých měst. Luxusní apartmány na Brněnské přehradě realizované firmou Imvest s.r.o. jsou variantou, jak si své sny o podobném luxusu splnit. O výhodách tohoto typu nemovitosti jsme hovořili s Ing. Janem Krobauerem, ředitelem společnosti Imvest s.r.o.

Co vás vedlo k rozhodnutí vybudovat luxusní rezidenci na Brněnské přehradě?

V této oblasti se nachází celá řada areálů, které v dřívějších dobách sloužily k rekreaci a dnes bez využití zejí prázdnotou a velmi rychle chátrají. Tyto areály mají přitom precizně vybudovanou infrastrukturu, která se dnes nedá komerčně využít. Viděl jsem toto jako možnost, jak těmto místům navrátit život a využít ojedinělého prostředí, kterým Brněnská přehrada disponuje. Rozhodli jsme se proto pro revitalizaci těchto objektů a vybudovali zde luxusní rekreační apartmány určené téměř k celoročnímu bydlení. Snažili jsme se rozšířit stávající nabídku nemovitostí v dané oblasti o novou kvalitní formu spojením bydlení a rekreace šetrnou jak k místu, tak k historii i okolní krajině.

Řeč je o apartmánech. V čem vidíte výhody tohoto projektu?

Jak jsem již zmínil, hlavním pozitivem tohoto druhu výstavby je neopakovatelná atmosféra krajiny, do které jsme projekt zasadili, a perfektní dostupnost do Brna. Majitelé apartmánů mají naprosté soukromí a mohou zde pohodlně relaxovat i pracovat. Není problém si zde zřídit trvalé bydliště, stejně jako třeba kancelář nebo sídlo firmy. Apartmány splňují veškeré požadavky současné náročné klientely. Jsou nadstandardně vybavené, v žádném z nich nechybí vlastní plynový kotel nebo krb. V uzavřeném areálu je také velký bazén, který mohou majitelé se svými rodinami využívat v letním období. Ačkoli nejsou apartmány stávajícím územním plánem určené k celoročnímu obývání, splňují jak stavebně, tak uživatelsky nejvyšší standardy, které ostatní projekty nemohou nabídnout.

Jde o luxusní rezidenci. Co všechno ještě můžete novým majitelům nabídnout?

Jde o naprosto neotřelé a originální bydlení s výborným napojením na dopravní a technickou infrastrukturu města Brna. Projekt zahrnuje apartmány s úctyhodnou výměrou od 120 do 280 metrů čtverečních. Samozřejmostí jsou například prostorné terasy zajišťující absolutní soukromí. Součástí projektu jsou i garáže a vyhrazená parkoviště.

Rezidenční areál se nachází v blízkosti hotelu Rakovec, který vaše firma rovněž revitalizuje…

Ano, lokalita se nám natolik líbí, že jsme se rozhodli rozvinout naše aktivity i na vedlejší chátrající hotelový objekt nacházející se v bezprostřední blízkosti. Výhodou blízkosti hotelu je využití komplexních služeb této budovy, což ocení jistě především mladé rodiny s dětmi.

Jak je to s účelem koupě a financováním těchto apartmánů?

Účel pořízení apartmánu se u našich klientů liší. Pořizují si jej nejen pro příležitostnou rekreaci, ale i k meziročnímu bydlení, jako sídlo firmy, stejně jako investice do budoucna (někteří jej pronajímají). Ohledně financování není problém vzít si od banky na tento typ nemovitosti hypotéku. Klientům rádi pomůžeme s vyřízením celé záležitosti.

Krásy Brněnské přehrady

Malebné okolí vodní nádrže je ideálním místem pro trávení volného času. Najdete zde nejen klid pro relaxaci, ale také rozmanité kulturní možnosti. V oblasti se nachází celá řada památek. Jednou z nich je hrad Veveří - dominanta Brněnské přehrady. Za zmínku stojí i památník pohádky Máje, který leží asi 15 km od zmiňované rezidenční oblasti s apartmány, a to nedaleko Ostrovačic.

Originál článku můžete shlednout na www.realcity.cz